29 Mart 2012 Perşembe

zaman..

Zaman nasıl da geçti gitti yine..Önce babamızın işiyle ilgili bir sınav vardı Erzurum'a gitmiştik bir kaç günlüğüne..Yaşadıgımız ilçe sınırlarından dışarı çıkınca nefes,hava aldık üç gün..Hava soğuk oldugu için Avm'nin oyun alanlarında oynatabildik İrem'i..
Bu kapalı alan bile yetti kuzuya..Erzurum'dan dönene kadar her gidişimizde bindi bu ata..Hep de aynı at,beyaz atlı prensine :))

Evimize dndükten kısa bir süre sonrada eşya toplamaya başladım..Memnun olamadık bi türlü oturdugumuz evden soğuk bir memleket oldugu için Gümüşhane/Köse don da çok oluyordu haliyle..Su donması,giderlerin donması....vs
Kara kış geldikten kısa birsüre sonra bu sorunları çekmeye başladık..Mart 17sinde taşındık yeni evimize artık rahat olmak dileğiyle...
Şehir içi taşınmak şehirlerarası taşınmakdan daha zor oldugunu bir kez daha anladım.Neyse hepsi haloldu şükür..Bu yüzden bir süre yazamadım bloga..Yoklugumda izleyicim olup yorum yapanlara tek tek cevap verip izleyicileri olarak dönüş yaptım..Yeni bloklar tanımak mutlu etti beni..

14 Mart 2012 Çarşamba

Çakaralmaz pasajı hediye etkinliği sonucu

Bu etkinlik için çakaralmaz pasajına teşekkür ediyoru ve başarılarının devamını diliyorum.
Kazanan şanslı 3 kişiyi tebrik ediyorum..İletişim adreslerini ireminannesi@windowslive.com a göndermelerini rica ediyorum..Etkinliğe toplam 22 yorum yapılmıştır..
Kazanan 1.kişi: leylaemirgökhan
Kazanan2.kişi:Danys

Kazanan 3.kişi:Ebru
13 Mart 2012 Salı

Gece Bahçesi Sesli Kitap

Geçen sene yayınlanan Gece Bahçesi'ni sabah akşam az mı seyretmedi İrem hanım..Ninky Nonk'un o komik sesi,Pinky Ponk'a kim binecek anları,Makka Pakka'nın düdüğünden çıkan ses,Tombliboo'ların yüz yıkama zamanları,Upsy Daisy'nin şarkısı ve Igglepiggle'nın sonunda kendini geriye doğru atması o kadar çok hoşuna giderdi ki İrem'in arada taklidini bile yapardı..Artık yayınlanmıyor olsada kanalda,zaman zaman internetten hala seyrediyor minik kızım..
Geçenler de unnado alışveriş sitesinde denk geldim kitabına..İş bankası kültür yayınlarından çıkan Gece Bahçesi Eğlenceli Seslere..2 minik hikaye kitabının dışında bu İrem'in ilk kitabı sayılır.Artık yavaş yavaş kütüphanemizi genişletecez.Ne kadar erken kazandırırsak kitap okuma alışkınlıgına bizim için o kadar iyi olacak..
Şimdi seslerin çıktıgı düğmelere kendisi basıyor sesini dinliyor karakterlerin,ben de kısacık yazılarını okuyorum keyifle dinliyor..Bu komik ses nereden geliyor? sorularıma heycanla gösteriyor o minicik parmaklarıyla kızım..
Daha sonra kendiside alıyor kemküm okuyor bişeyler :))

4 Mart 2012 Pazar

Çok Şükür..

1 hafta önce doktorumuzu arayıp,sonucumuzun çıktıgını öğrendik..Heycanla ve içimiz rahat gittik sonucu almaya..
Önce kagıdı biz aldık elimize sonucu alma yerinden..Yazılanları okuduk eşimle,doktorumuzun odasına doğru yolu alırken..Tıp dilinde kelimelelerin yazıldıgı satırlarda hep sonunda normaldir yazıyordu..Az çok anlamış gibiydik doktorumuzu ağzından çıkan kelimeleri tahmin edebiliyorduk.
Ve yanılmadıgımızı gördük kızımızın hiçbir şeyi yokmuş..Her şey normalmiş..Uykusunda gördüğü rüyada korkmasıymış..Çok şükür içimiz huzurlu ve rahat çıktık hastaneden..
Allahım nazarlardan korusun Cennet Bahçemizi...
Mutluyuz..