28 Ağustos 2012 Salı

Didim-Akbük..

Burada yaptık tatilimizi,Club Lookéa Marina Beach'DE..Eski adı Fransız Tatil Köyü imiş..Didim-Akbük'de oldukça şirin bir mekan..Ağaçları,kuşları,cırcır böceklerini bol bol hissedebilceğiniz yer..Yüzde 2-3 Türk kontenjanına yer verdiği için işletme sahibi,bol bol Fransalılar mevcut..Çocugunuz Fransız Dili ve Edebiyatı da okuyorsa eğer,üstünüze afiyet..Otelde animasyonculara kadar Fransız,çalan şarkılar da öyle..
Buranın içindeyken biraz Türkiye'ye hasret duyabilirsiniz :)
Barda bulunan barmen yada bir kaç Türk aileyle hasretinizi de giderebilirsiniz:))
Saygın bir yer ,yabancı ağırlıklı oldugu için kimsenin kimseyi rahatsız ettiği yok..Ve inanın ki gelip geçerken yüzünüze hep tebessümle gülümseyen Fransızlar var..Acı ama doğru biz Türklerden daha selamı sabahı biliyorlar.Çok da eğlenceli insanlar..Otelin yemekleride harika,her gün farklı ve özenilirek yapılıyor..Bir gün dışarda yeme gereği duymadık..Her şeyi yemeyen kızım bile,aç kalmadı düşünün..
Havuzu'da oldukça temiz,denizine girmedik desem yeridir...
Kırmızı-beyaz-mavi Fransızların kurtuluş  günüymüş,işletme sahibi o günü sadece Fransızlara ayırdı..Havuz başında çeşitli oyunlar,vücut boyama yarışması,kumsalda kokteyl vs..Günlerini fazlasıyla andılar küçüğünden büyüğüne kadar..
İrem'de istedi vücudunu boyamayı,az ve öz yaptım bir şeyler çok da hoşuna gitti küçük hanımın:)

Bir de bukelamun vardı şenzlongumuzun arkasında ki ağacın gövdesinde :)
Tatil hergün maraton bir şekilde geçse de İrem bile alışmıştı..
Biraz havuz,
Biraz ayak sokmak,
Biraz keşif,
Biraz uyku,
Biraz da keyif,

Devamı bir daha ki posta...2 yorum:

 1. şirinmiş çok
  http://zoomlabakalim.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. irem keyifle geçirmiş tatilini resimlerden belli,inşallah benim ikiz kızlarım da büyüyünce bizim için de daha eğlenceli olacak tatiller :))
  blog umuza bekleriz
  defnevederin.blogspot.com

  YanıtlaSil

Yorumlarınız İrem için önemli :)